Home /O nás/Historie

Historie společnosti FOREZ s.r.o.

Založení firmy Forez se datuje k začátku roku 1996, kdy se tehdy šest společníků rozhodlo založit malou nástrojárnu. V začátku jsme se kromě dodávek jednodušších střižných nástrojů nebo vstřikovacích forem stávali dodavatelem konstrukční dokumentace pro složité formy i nástroje. To nám pomohlo v následných letech v posilování pozice v oblasti nástrojařství. Postupně se začala utvářet myšlenka stát se komplexnějším dodavatelem, proto jsme již dva roky po založení zahájili sériové dodávky lisovaných kovových dílů.

S růstem automobilového průmyslu v České republice se firma dále rozvíjela, zvětšovala a posilovala svoji pozici. Postupně jsme splňovali požadavky náročnějších zákazníků, vybavovali se produktivnějšími stroji a zlepšovali firemní systém. To nám umožnilo dosáhnout certifikaci dle normy TS 16949, což se později ukázalo jako důležitý krok pro získání dalších zákazníků. V roce 2004 jsme navázali na více než 50-letou tradici výroby plastů na Lanškrounsku a koupí části podniků Tesla Lanškroun, později Orpa a.s., jsme přidali do našich nabízených služeb i dodávky lisovaných plastových dílů.

V rozvoji naší firmy také velmi pomohla chuť a odvaha pustit se do složitějších výlisků a projektů. Dodávkami kovových dílů zastřiknutých nebo montovaných do plastů jsme se začali stávat kompetentnějším dodatelem. Dodávky kov-plast z jednoho místa, s jednou kompetencí a zodpovědností je něco, co nás od široké konkurence posunulo do užší skupiny systémových dodavatelů, působících pro významné nadnárodní společnosti. Složitější výroby nás přinutily začít dynamicky rozvíjet automatizace v sériových výrobách, neboť jedině tak jsme schopni plnit požadavky našich zákazníků.

Proto i náš další krok, koupě společnosti VMK, zaměřující se na automatizace výrob, ukazuje naše odhodlání setrvat ve směru, kterým po celou dobu kráčíme.