Home /Naše oddělení
Konstrukce a technologie
Technický úsek

Technický úsek ve firmě FOREZ je sestává z oddělení konstrukce, oddělení technologické přípravy výroby pro lisovnu plastů a oddělení technologické přípravy výroby pro lisovnu kovů.
Konstrukce je jedním z klíčových oddělení ve firmě FOREZ. Pracuje zde 12-15 konstruktérů/ek, kteří konstruují modely forem na vstřikování plastů, nástrojů na lisování kovů, přípravků a zařízení pro automatizaci a 2-4 kresliči/ky, které z modelů připravují výrobní dokumentaci (výrobní výkresy)...Kvalita
Kvalita

Dosahování nejvyšší úrovně kvality v oblasti výroby plastových dílů, kovových dílů, forem a nástrojů patří mezi hlavní priority společnosti FOREZ s.r.o. Za řízení kvality ve všech závodech je odpovědný úsek řízení jakosti.
K zajištění kvality disponuje odborným personálem a špičkovým vybavením, jehož páteř tvoří tři 3D měřicí přístroje a automatický optický měřicí stroj. V roce 2013 společnost FOREZ s.r.o. zakoupila 3D optický skener.
Jedná se unikátní zařízení umožňující přesné a rychlé 3D skenování vyráběných...Nástrojárna
Nástrojárna

Nástrojárna se specializuje na konstrukční zpracování, výrobu a oživení tvářecích nástrojů (střižných, tažných, ohýbacích a kombinovaných), forem pro vstřikování termoplastů i dvou komponentních, měřících přípravků, automatizací pro vstřikování plastů a náhradních dílů.
Kapacita nástrojárny je cca 2100 lícovacích a montážních hodin /měsíc. K tomu je odpovídající strojní, technologická a konstrukční kapacita...Lisovna plastů
Lisovna plastů

Lisovna plastů disponuje celkovou výrobní a skladovací plochou 10000 m2.
K dispozici je celkem 26 horizontálních vstřikovacích lisů Krauss Maffei a ENGEL o uzavírací síle 30 –350 t. Součástí lisů jsou dvouosé manipulátory Wittmann a robotické manipulátory KUKA.
Pro sušení granulátu využíváme makromolekulární sušičky MORETO. Transport granulátu k lisům je realizován centrálním rozvodem....Lisovna kovů
Lisovna kovů

Hlavní oblasti výroby – výroba výlisků technologií tváření za studena: kontakty (bronzové, mosazné, měděné, nerezové – planžeta), rozměrově přesné a tvarové výlisky, výtažky, nerezové dílce, objemové tváření, omílání, odmašťování.
Vedle ražení a ohýbání provádíme rovněž sváření (bodováním), závitování a nýtování. Tyto operace jsme schopni integrovat i přímo do kombinovaných nástrojů. Výtažky je možné vyrábět na postupových lisech s lisovací silou do 630 kN, resp. do 1600kN, při tažení, děrování a stříhání velmi členitých dílců pomocí 9 samostatných nástrojů činných při jednom zdvihu stroje...