Home / Aktuality /Den otevřených dveří
28.09.2016

Tak tady, tati, pracuješ? To je super!

Ještě před devátou hodinou se ve středu 28. září překvapivě rychle zaplnila parkoviště i stojany na kola u firmy FOREZ. Historicky první příležitost prohlédnout si její provozy v Ostrově a Sázavě využili nejen zájemci z řad veřejnosti, ale také zaměstnanci s rodinami a známými. Podívat se, co se za 20 let od založení firmy změnilo, přišli také její první zaměstnanci i senioři v zaslouženém odpočinku. Výklady současných pracovníků v jednotlivých prostorách výroby tím byly doplněny řadou zajímavých osobních vzpomínek starších i bývalých zaměstnanců, radostí ze setkání po letech. A také švitořením, dotazy a komentáři nejmenších návštěvníků. Ti si užili připravenou zábavu v dětském koutku s malováním i stavebnicemi Voltík, se zápalem a odhodláním získávali z cedulek umístěných na prohlídkových trasách odpovědi do speciálního pracovního listu.

Které dveře FOREZ návštěvníkům otevřel v Ostrově? „Prvními vstoupili do našeho školicího střediska, kde na recepci dostali na uvítanou dárek v podobě klíčenky s led svítilnou, kroužek na kolečko do nákupního vozíku a informační leták s orientačním plánem prohlídkové trasy. Někteří se nejprve posadili ke sledování prezentačního firemního videa, jiní postupovali rovnou dále do prostor nástrojárny a lisovny kovů. Všechny dotazy zasvěceně zodpovídali naši připravení zaměstnanci. Pro tuto příležitost jsme pro návštěvníky na místě razili logo FOREZ do hliníkových výlisků ve formě žetonů do nákupních vozíků. V administrativní budově asi nejvíce zaujala ukázka programových řešení a  3D skener, sloužící ke kontrole přesného zpracování výrobku. Na nádvoří čekalo občerstvení a pro zájemce i informace o volných pracovních místech či studijních stipendiích “, popisuje průběh prohlídky personální manažerka Leona Matějíčková.

Ve výrobním závodě v Sázavě předvedly roboty Kuka i Wittman automatizovanou výrobu plastových dílů pro automobilový a elektrotechnický průmysl. Vzhledem k charakteru zdejšího provozu lisovny plastů procházeli návštěvníci po skupinkách s průvodcem. I zde dostali dárky na uvítanou, občerstvení a „nákupní“ žeton, tentokrát v podobě plastového výlisku.

Děkujeme 2.412 návštěvníkům za skvělou atmosféru v rámci Dne otevřených dveří!
A kdy se můžeme těšit na další příležitost „nakouknout FOREZ pod pokličku“? „Velký zájem návštěvníků nás skutečně potěšil, takže rádi naše dveře otevřeme v budoucnu znovu. Za jak dlouho? Uvidíme,“ s úsměvem zakončil Den otevřených dveří výkonný ředitel Martin Pecháček.